zamieszczono:26.05.2014

Business

 

Praktyka, podróż, przygoda, pasja, czyli GO and GROW z  Global Talents

Global Talents jest międzynarodowym programem wymiany oferującym wyjazd na zagraniczne płatne praktyki. Został stworzony z myślą o studentach i absolwentach, którzy nie boją się wyzwań, są otwarci na różne kultury i ciekawi świata. Chcą nie tylko brać, ale i  samemu dać innym coś od siebie. Dodatkowo są świadomi tego, że jeżeli pragnie się zostać zauważonym przez potencjalnych pracodawców to trzeba się czymś wykazać.

Sama praktyka zawodowa daje możliwość nabycia cennego doświadczenia w branży, z którą pragnie się związać przyszłą karierę zawodową. Jest to doskonały moment na poznanie firm, pracowników oraz stanowiska pracy. Im ciekawszą i bardziej wymagającą praktykę się wybierze, tym więcej można z niej wynieść. Jednak oprócz nabycia typowo specjalistycznej wiedzy, dzięki takiej pracy można sprawdzić swoje umiejętności min. z  zakresu zarządzania czasem czy radzenia sobie ze stresem oraz poprawić je. Pisząc o  praktykach warto wspomnieć też o znajomość języków obcych, która już nie jest dodatkowym atutem, lecz koniecznością, a najlepszym sposobem na ich naukę jest wyjazd za granicę i przebywanie wśród osób posługujących się danym językiem.

Jednak zagraniczna podróż to nie tylko uczenie się nowego słownictwa, przede wszystkim jest to niesamowite przeżycie. Możliwość poznania ludzi z różnych krajów oraz kultur, w jakich żyją. Warto przekonać się samemu jak nasza planeta jest różnorodna. Karnawał w Rio, ogromne mocarstwa jak Chiny i Rosja, tak bardzo różniące się od polskiej kultury Indie, Węgry słynące z umiłowania do papryki, perfekcyjne i poukładane Niemcy to tylko część z krajów, jakie warto zwiedzieć.

Planując podroż należy pamiętać, że z każdym wyjazdem wiąże się przeżycie niesamowitej, niezapomnianej i jedynej w swoim rodzaju przygody. Nawet najdrobniejsze wydarzenie, zupełnie niespodziewane może stać się życiową historią. Wiąże się ona ze spróbowaniem czegoś nieznanego, odkryciem tego a w końcu i poznaniem.

            Ostatnim, ale tak samo istotnym elementem jest pasja. Posiadanie hobby, zainteresowań nadaje sens w życiu tak samo mocno jak rodzina czy przyjaciele. W sferze zawodowej jest ona również bardzo istotna. O ile przyjemniej i łatwiej pracuje się, jeżeli wykonywane obowiązki dotyczą tego, czego się lubi.

Młode osoby, które pasjonują się podróżowaniem często mają dylemat jak to powiązać z pracą zawodową i nabieraniem profesjonalnego doświadczenia. Jednak i tutaj można znaleźć rozwiązanie. Jednym z nich jest wyjazd na zagraniczną praktykę Global Talents, która pozwala na połączenie ze sobą wszystkich czterech elementów. Przeglądając stronę www.globaltalents.pl można przeczytać jak wielu ludziom udało się wyjechać na wymarzoną praktykę, poznać dany kraj, przeżyć niesamowitą przygodę i wciąż oddawać się swojej pasji. Osiągnęli to dzięki podjęciu wyzwania i zaaplikowaniu na program praktyk.