zamieszczono:06.03.2017

Skąd wziąć pieniądze na uruchomienie firmy?


Skąd pozyskać środki na uruchomienie działalności gospodarczej? Jakie możliwości dają źródła krajowe, a jakie unijne? Na te pytania odpowiemy podczas bezpłatnego szkolenia w Inkubatorze Przedsiębiorczości, które odbędzie się w sobotę 11 marca 2017 r. Początek o 9:00.

W Stanach Zjednoczonych mówi się, że swoje pierwsze środki na start, młodzi przedsiębiorcy pozyskują od funduszu, który nazywają w skrócie "FFF" – Family, Friends, Fools (rodzina, przyjaciele i głupcy). W Polsce ta koncepcja jest również znana, ale w trakcie szkolenia skupimy się na pozostałych formach wsparcia dla początkujących przedsiębiorców. Przedstawione zostaną możliwości pozyskania zarówno bezzwrotnych środków publicznych (krajowych – Powiatowy Urząd Pracy i unijnych) jak również możliwości pozyskania prywatnego kapitału (aniołowie biznesu, fundusze Venture Capital), czy w końcu finansowania społecznościowego jakim jest crowdfounding.

Zajęcia poprowadzi Radosław Knesz, doradca i koordynator w projekcie Inkubator Przedsiębiorczości w Raciborzu, menager Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Rybniku i Wodzisławiu Śląskim, Prezes Alergis sp. z o.o.; finalista ogólnopolskich konkursów startupowych, jak np. Chivas The Venture, Startup Fest czy "Kanwa Przedsiębiorczych", który wygrał prezentując swój pomysł na biznes w oparciu o ideę Modeli Biznesowych.

Szkolenie jest bezpłatne. Zapisy przyjmowane są za pośrednictwem serwisu evenea.pl.

***
Szkolenie: Fundusze na start
data: 11 marca 2017 r. | godz.: 9:00-14:00
miejsce: Racibórz, ul. Batorego 7 (sala konferencyjna, III piętro)